Jak zrobić makijaż do czerwonej sukienki?

Gdy chcemy wykonać makijaż do czerwonej sukienki to mamy nie lada problem. Nawet profesjonalne makijażystki uważają, że można bardzo łatwo uzyskać odwrotny efekt od zamierzonego.

Czy czerwona szminka to dobry pomysł?

Czy czerwona szminka do czerwonej sukienki to dobry pomysł? Okazuje się, że jeśli chodzi o makijaż do czerwonej sukienki, to czerwona szminka jest wręcz strzałem w dziesiątkę. Czerwona sukienka połączona z ustami w takim samym kolorze jest klasycznym zestawieniem. Sprawdzi się na wiele okazji. Jest to także makijaż wręcz idealny dla blondynek, ale także dla brunetek. Chyba najlepszym wyborem będzie płynna matowa pomadka, której zaletą jest jak najbardziej trwałość. Na początku należy dokładnie obrysować swoje usta konturówką czerwoną, a później pomalujmy je pomadką. Nasza czerwona sukienka podkreśli z pewnością jej bardzo intensywny kolor.

Skupmy się właśnie na ustach

Makijaż tego typu kładzie bardzo mocny akcent właśnie na usta. Raczej w tym wypadku rezygnujemy z intensywnych cieni. O wiele lepiej się sprawdzi czarny eyeliner. Nim wykonamy staranne kreski, a następnie użyjemy tuszu do rzęs czy też podkreślimy kształt brwi kredką oraz ewentualnie specjalną pomadką. Na końcu użyjmy rozświetlacza. To on doda nasze cerze bardzo zdrowego blasku. Makijaż klasyczny do sukienki czerwonej będzie już gotowy.

Pamiętajmy, że szminka nie musi być czerwona. Może być w kolorze nude. Wybierzmy ten kolor, gdy oczy chcemy pomalować złotymi cieniami czy też bardzo modnym makijażem smoky eye.