Komarzyca, kwiat na komary

Mimo że jej nazwa nie budzi przyjemnych skojarzeń, właśnie dzięki niej roślina zyskuje coraz większą popularność. Świadomi klienci sklepów ogrodniczych doskonale wiedzą, że Komarzycy przede wszystkim nie cierpią komary. Dodając do tego niepowtarzalny urok rośliny, mamy zestaw pożądany w każdym ogrodzie.

   Komarzyca, kwiat stróżujący.

 Nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady. Roślina w ciągu całego dnia odstrasza komary, zapewniając gospodarzowi komfort przebywania na powietrzu. Lubi się swobodnie zwieszać, zatem można ją sadzić także na balkonach z innymi roślinami w donicach. Oprócz delikatnej woni kamfory podziękuje nam za pielęgnację pięknymi liśćmi obdarzonymi barwnymi obwódkami. Długie na 1 metr pędy z czasem zaczynają się wić, przybierając kolor czerwony, wpadający w bordo. Z tego powodu warto pomyśleć o aranżacjach opierających się na zestawach doniczek wiszących. Dwie Komarzyce zawieszone po obu stronach drzwi tarasowych lub okien, będą stanowić dla bzykających natrętów barierę nie do pokonania.

 Wydaje się, że chemiczna i elektryczna zapora w żaden sposób nie powinna stanowić konkurencji dla tych naturalnych sprzymierzeńców.Zobacz więcej na temat komarzyca kwiat na portalu dom-i-wnetrze.pl.