Z powodu wysokich kosztów budowy domu, wynajmu mieszkania, przytłaczających zobowiązań kredytowych na lata oraz dzięki zyskującemu popularność minimalistycznego podejścia do życia ludzie przekonują się, że małe jest piękne. Na popularnych serwisach społecznościowych, a zwłaszcza po tej drugiej stronie oceanu – w Ameryce błyskawiczną karierę zrobiły tzw. „tiny house’y” – ciasne domki. 

Są to małe domki, budowane najczęściej przez parę, ewentualnie samotnego awanturnika, nierzadko w otoczeniu dzikiej przyrody lub przynajmniej choć trochę oddalonej od zgiełku miasta. Nie grzeszą rozmiarami, które oscylują w okolicach kilkudziesięciu metrów kwadratowych, często kilkunastu, a zdarzają się prawdziwi rekordziści mieszkający na powierzchni jedynie kilku metrów. Odznaczają się zmyślnymi, albo bardzo klasycznymi kształtami, zawierając praktycznie zawsze charakterystyczny wdzięk – pewien iście bajkowy wygląd.

Ze względu na rozmiar do budowy nie potrzeba dużo materiałów, toteż ich cena nie gra pierwszorzędnej roli. Spotkać można chatki z drewna, ze szkła, wykopywane w ziemi – jak mieszkanka hobbitów, konstruowane wśród koron drzew albo na przyczepach samochodowych. Niezwykle popularny jest także domek z kontenera – do bólu standardowy , jeśli chodzi o wymiary, ale bardzo łatwy w budowie – wystarczy postawić kontener i go wykończyć zgodnie z zastosowaniem.Zobacz więcej na temat domek z kontenera na portalu dom-i-wnetrze.pl.