Moda na karmelowe włosy, które często określa się też mianem koloryzacji toffi, na dobre weszła do polskich salonów fryzjerskich. Coraz więcej kobiet decyduje się dziś właśnie na ten ciepły w wyrazie i niezwykle przykuwający uwagę, a do tego naturalny kolor. Czy jednak jest to propozycja dla każdego?

Odcień karmelowe włosy – dla blondynek i brunetek!

Choć między blondynkami i brunetkami różnica w barwie naturalnego włosa jest ogromna, to właśnie dla obu tych typów kolorystycznych, karmelowe farbowanie sprawdzi się idealnie!

Możliwe wariacje:

  • Karmelowy brąz
  • Karmelowy blond
  • Sombre karmelowe
  • Ombre karmelowe
  • Karmelowe pasemka

Styliści podkreślają, że fenomen, przez który ten kolor pasuje do każdej kobiety, typu cery i aktualnej barwy włosa, wynika wprost z jego naturalności. Brak przerysowania i sztucznego efektu sprawia, że bez względu np. na oprawę oczu, typ kości policzkowych czy rodzaj cery, można dobrać taką wariację (ciepła-chłodna) karmelu, by idealnie współgrał z urodą kobiety.

Uwaga: żeby w pełni podkreślić wygląd i wydobyć jego największe walory, warto tu zawsze powierzyć wybór odcienia specjaliście. On, znając doskonale możliwości i odcienie, dobierze je do każdej z nas lepiej, niż suchy wzornik w katalogu czy nasza własna wyobraźnia co do wymarzonego, karmelowego koloru.