Karmelowe włosy – dla kogo idealne?

Moda na karmelowe włosy, które często określa się też mianem koloryzacji toffi, na dobre weszła do polskich salonów fryzjerskich. Coraz więcej kobiet decyduje się dziś właśnie na ten ciepły w wyrazie i niezwykle przykuwający uwagę, a do tego naturalny kolor. Czy jednak jest to propozycja dla każdego?

Odcień karmelowe włosy – dla blondynek i brunetek!

Choć między blondynkami i brunetkami różnica w barwie naturalnego włosa jest ogromna, to właśnie dla obu tych typów kolorystycznych, karmelowe farbowanie sprawdzi się idealnie!

Możliwe wariacje:

  • Karmelowy brąz
  • Karmelowy blond
  • Sombre karmelowe
  • Ombre karmelowe
  • Karmelowe pasemka

Styliści podkreślają, że fenomen, przez który ten kolor pasuje do każdej kobiety, typu cery i aktualnej barwy włosa, wynika wprost z jego naturalności. Brak przerysowania i sztucznego efektu sprawia, że bez względu np. na oprawę oczu, typ kości policzkowych czy rodzaj cery, można dobrać taką wariację (ciepła-chłodna) karmelu, by idealnie współgrał z urodą kobiety.

Uwaga: żeby w pełni podkreślić wygląd i wydobyć jego największe walory, warto tu zawsze powierzyć wybór odcienia specjaliście. On, znając doskonale możliwości i odcienie, dobierze je do każdej z nas lepiej, niż suchy wzornik w katalogu czy nasza własna wyobraźnia co do wymarzonego, karmelowego koloru.