Korzyści wynikające z używania scrubu do ciała

 1. Złuszczanie martwego naskórka: Scrub do ciała usuwa martwe komórki skóry, pozostawiając ją gładszą i bardziej promienną.
 2. Poprawa tekstury skóry: Regularne stosowanie scrubu pomaga wygładzić i ujednolicić teksturę skóry, szczególnie na obszarach suchych i szorstkich.
 3. Poprawa krążenia: Masaż wykonany podczas aplikacji scrubu stymuluje krążenie krwi, co może przyczynić się do poprawy elastyczności skóry.
 4. Przygotowanie skóry do nawilżenia: Usunięcie martwego naskórka ułatwia wchłanianie składników odżywczych z innych kosmetyków, takich jak balsamy czy kremy, co sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona i zdrowa. 5. Redukcja zanieczyszczeń: Scrub do ciała pomaga usunąć zanieczyszczenia i resztki sebum zgromadzone na skórze, co może przyczynić się do poprawy kondycji skóry i zapobiegania powstawaniu zaskórników.
 5. Promowanie regeneracji komórek: Usunięcie martwego naskórka stymuluje proces regeneracji komórek skóry, co może przyczynić się do jej odnowy i młodszego wyglądu.
 6. Relaksacja i poprawa samopoczucia: Aplikacja scrubu do ciała jest także doskonałym momentem relaksu i przyjemności, który pozwala zadbać o siebie i cieszyć się chwilą wytchnienia.

Jak używać scrubu do ciała? Aby skorzystać z pełnych korzyści płynących z używania scrubu do ciała, należy przestrzegać kilku prostych kroków:

 1. Zwilż ciało ciepłą wodą. Zapewnienie wilgotnego środowiska ułatwi aplikację i rozprowadzenie scrubu.
 2. Nanieś niewielką ilość scrubu na dłonie lub gąbkę do kąpieli.
 3. Delikatnymi ruchami masuj scrub w okrężnym ruchu po całym ciele, skupiając się na obszarach bardziej narażonych na zanieczyszczenia, takich jak łokcie, kolana i pięty. Unikaj stosowania scrubu na podrażnionych lub uszkodzonych miejscach skóry.
 4. Spłucz dokładnie ciało ciepłą wodą, aby usunąć wszystkie cząstki scrubu.
 5. Po zakończeniu peelingu ciała, nawilż skórę kremem lub balsamem, aby zapewnić jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

Więcej informacji na temat działania scrubu do ciała znajdziesz w artykule: