Urodzona w 1978 roku Katarzyna Kasia jest popularną i cenioną w Polsce publicystką, filozofką oraz dziennikarką radiowo-telewizyjną. To również uwielbiana przez studentów wykładowczyni akademicka i doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Katarzyna Kasia – życiorys i kariera

Rodowita Warszawianka z imponującą karierą naukową i wyjątkową lekkością wypowiadania się, która sprawia, że jest częstym gościem programów telewizyjnych, radiowych i publicystycznych.

W 2006 uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofii. Stypendystka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej i The Kościuszko Foundation. Prodziekanka na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w stolicy.

Aktywna na wielu polach zawodowych, od prowadzenia zajęć na uczelni (filozofia, estetyka, kultura), przez zajęcia na Akademii Teatralnej, współprowadzenie audycji w Radio Nowy Świat Online (wraz z Grzegorzem Markowskim), komentowanie wydarzeń politycznych w „Szkle Kontaktowym” stacji TVN24, czy stałe publikacje dla „Kultury Liberalnej” i członkowanie w „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”.

Dodatkowo, Katarzyna Kasia zasiada w kapitule prestiżowego konkursu „Literacka Podróż Hestii” i tłumaczy teksty znanych włoskich filozofów.