Kim jest Mateusz Janicki?

Mateusz Janicki to krakowianin, urodzony w 1983 roku. W swoim drzewie genealogicznym może się pochwalić nie lada spuścizną a to dlatego, że jego pradziadkiem był Henryk Niewodniczański, który utworzył Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie, jego prapradziadkiem był z kolei Roman Prawocheński, zootechnik i członek Polskiej Akademii Nauk, ma zatem w rodzinie wielu utytułowanych naukowców i z pewnością nikt z rodziny nie postawiłby szeląga, że młoda latoroślwybierze karierę aktorską – a jednak! 

Kariera

Mateusz Janicki ukończył krakowską PWST a debiutował w teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”. Występował w wielu innych teatrach a od 2011 roku pracuje w Teatrze Nowym w Łodzi. Karierę telewizyjną rozpoczął od serialu „Pierwsza miłość” a przygodę z dużym ekranem zaczął w komedii „Lejdis”. Grał w serialu TVN „Singielka”, w serialu dramatycznym :Stulecie winnych” i w komedii romantycznej „Planeta singli”. Aktor w swoich wyborach ról kieruje się różnorodnością, nie można go absolutnie zakwalifikować jako aktora dramatycznego lub komediowego – błyszczy w każdej roli. 

Żona, wiek i dzieci 

Aktor choć ma urodę wiecznie młodego kawalera to przekroczył 38 lat! Jest żonaty z 37-letnią aktorką i logopedką Olgą Szostak. Nie wiadomo zbyt wiele o ich relacji, być może poznali się jeszcze na studiach ponieważ Olga również ukończyła PWST w Krakowie. Mają już nawet dwójkę dzieci: Jana i Antoniego.